برگزاری دوره تربیت معلم تدبر در قرآن در گیلان

photo_2016-05-14_13-21-55اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی حافظون گیل: دوره تربیت معلم تدبر در قرآن کریم با همت موسسه تسنیم قرآن و عترت گیلان آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حافظون گیل ، امیر حجت مرادی مدیرعامل موسسه تسنیم قرآن و عترت گیلان  با اعلام این خبر گفت براساس تفاهم نامه این موسسه با موسسه تدبر در قرآن و سیره دوره تربیت معلم تدبر در قرآن کریم در استان گیلان برگزار می شود.

مدیرعامل موسسه تسنیم گفت: این دوره با هدف تامین کادر مورد نیاز موسسات و مراکز قرآنی و فرهنگی در سطح استان گیلان برگزار می شود و نخستین جلسه آن جمعه ۲۴ اردیبهشت برگزار گردید.

وی با اشاره به اینکه مرحله نخست این دوره که روز گذشته در ساختمان این موسسه برگزار شد شامل مرحله توجیهی و مقدماتی بود اظهار داشت: در مرحله  مرحله تکمیلی و پیشرفته دوره با حضور استاد اعزامی از موسسه تدبر در قرآن و سیره به مدت ۵ روز بمرداد ماه برگزار خواهد شد.

مرادی با اشاره به اینکه این در این دوره از دانش آموختگان سابق این موسسه در دوره های آموزشی تدبر و نیز طلاب دارندگان مدرک معادل دانشگاهی دعوت به عمل آمده است گفت: ۲۵ نفر از شهرستان های مختلف در این دوره حضور دارند که پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون های پایانی گواهینامه و مجوز تدریس دریافت خواهند نمود.

مدیرعامل موسسه تسنیم قرآن و عترت گیلان با اشاره به اینکه این دوره در ۶ واحد و هر واحد ۱۶ ساعت آموزشی است گفت: علاوه بر دوره حضوری شرکت کنندگان ضمن مطالعه کتب و دی وی دی های آموزشی به صورت عملی و در قالب سه گروه مباحثه در طول دوره به مباحثه می پردازند.

مرادی گفت: پس از اتمام دوره دانش آموختگان ضمن معرفی به موسسات قرآنی ، مراکر فرهنگی و مجامع مذهبی جهت برگزاری کلاس آموزشی به صورت فصلی دوره های بازآموزی و ضمن خدمت با حضور اساتید اعزامی از موسسه تدبر در قرآن سیره خواهند داشت.

وی در خاتمه از برنامه ریزی این موسسه جهت برگزاری دوره های تربیت معلم تدبر در سیره و تربیت معلم سیاسی وحیانی در آینده نزدیک خبر داد.

نوشته شده توسط modir در شنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲:۴۷ ب٫ظ

دیدگاه