اتحادیه قرآنی مردمی گیلان خواستار توجه جدی به بودجه فعالیت های قرآنی کشور در برنامه ششم و بودجه سالانه شد

اختصاصی پایگاه خبری حافظون گیل: اتحادیه موسسات و تشکل های مردمی قرآن و عترت گیلان در نامه ای به نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه جدی به بودجه فعالیت های قرآنی کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری حافظون گیل مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل های مردمی قرآن و عترت گیلان در نامه ای به رئیس مجمع نمایندگان گیلان و دیگر نمایندگان گیلانی مجلس با اشاره به عدم توجه لازم به برنامه ها و فعالیت های قرآنی در لایحه برنامه ششم توسعه و نیز کاهش ۵۰ درصدی بودجه قرآنی سال آینده با ابزار گلایه از بی مهری و کم توجهی به این حوزه خواستار رسیدگی به این مسئله از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی شد.
در نامه اتحادیه موسسات و تشکل های قرآن و عترت گیلان خطاب به رئیس و اعضای مجمع نمایندگان گیلان آمده است: فعالیت های قرآنی از منظر رهبر معطم انقلاب اسلامی فعالیتی راهبردی است لذا شایسته بود این مهم به عنوان مظهر و نماد برنامه های فرهنگی در راس برنامه ها و سرفصل های فرهنگی کشور لحاظ شود.
در این نامه با اشاره به اینکه در لایحه پیشنهادی دولت محترم کمترین اشاره ای به برنامه ها و فعالیت های قرآنی در برنامه ششم دیده نمی شود با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی بودجه قرآنی در سال آتی آمده است: طی چهار سال اخیر بودجه فعالیت های قرآنی از ۶۰۰ میلیارد در سال ۹۲ به ۲۰۰ میلیارد در سال های ۹۳ تا ۹۵ رسیده و علی رغم عدم افزایش در سه سال اخیر برای سال آتی نیز با کاهش ۵۰ درصدی مواجه گردیده است ؛ این درحالی است که در همین سال ها نیز آنچه مصوب گردیده است یا تخصیص نیافته یا به حداقلی بسنده شده است.
در این نامه با اشاره به توقف و کاهش کمی و کیفی فعالیت های قرآنی به دلیل عدم تخصیص اعتبارات لازم ، از مشکلات بیمه فعالان قرآنی، عدم اجرای طرح ملی حفظ و کاهش فعالیت های آموزشی و تبلیغی و ترویجی به عنوان نمونه ای از پیامد های این بی توجهی به اعتبارات قرآنی در بودجه های سنواتی اخیر ذکر شده است.
مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل های مردمی قرآن و عترت گیلان دراین نامه از رئیس و اعضای مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی خواسته است نسبت به رفع غفلت بزرگی که با نادیده انگاشتن برنامه های قرآنی در برنامه ششم و نیز کاهش و عدم تخصیص اعتبارات در بودجه سالانه صورت گرفته است تلاش مضاعف نمایند.
خاطرنشان می شود این نامه به صورت انفرادی نیز برای هر ۱۳ نماینده گیلان در مجلس شورای اسلامی ارسال گردیده است.

نوشته شده توسط modir در چهارشنبه, ۰۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۱۷ ب٫ظ

دیدگاه