اعتبارات قرآنی در تهران نماند؛در سایر نقاط کشور با عدالت توزیع شود

اختصاصی پایگاه خبری حافظون گیل: اعتبارات قرآنی در تهران نماند بلکه در سایر نقاط با عدالت تقسیم شود.

به گزارش حافظون گیل سیدرضا قوامی مدیرعامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالثقلین تالش در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری حافظون گیل درباره انتطارات خود از دولت جدید و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:اولا از معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد تشکر میکنم اما انتظار این است که معاونت در رابطه با تصمیم گیری و بودجه بندی عنایتی به‌موسسات بکند.
وی گفت: موسسات می بایست محور فعالیت ها باشند و اگر رویکرد معاونت توجه به فعالیت های قرآنی با گرایش هنری و فرهنگی است این امر از عهده موسسات قرآنی دارای تخصص و تمرکز در این فعالیت ها بر می آید.

قوامی خاطرنشان کرد: گاهی مشاهده می شود اعتبارات در سطح تهران باقی می ماند در حالی که می بایست در سایر نقاط هم با عدالت توضیع شود.

عضو منتخب هیات مدیره اتحادیه موسسات وتشکل های مردمی فرهنگی قرآن و عترت گیلان در مورد اولویت کاری اتحادیه در دوره جدید گفت:به نظرم بحث همگرایی بین‌موسسات و تعامل بین سازمان ها و نهادهای قرآنی و فرهنگی و ارتقاء کمی و کیفی فعالیت های اتحادیه بر اساس محور اساسنامه باشد.
سیدرضا قوامی افزود:درخصوص توسعه خانه قرآن شهری به صورت مستقل در کنار موسسات باید عرض کنم که محور باید موسسات باشند چرا که خانه قرآن به تنهایی نمیتواند از پس ماموریت و مسئولیتی که برعهده دارد برآید.
وی نظر خود را درباره الحاقات خانه قرآن شهری با کانون های زیرمجموعه موسسات اینگونه بیان کرد: این دو با هم ملحق نشوند اما خانه قرآن تحت حمایت موسسات قرار داشته باشد.یعنی کاملا وابسته به موسسات نشوند و خانه قرآن شهری در کنار حمایت وپشتیبانی که میشوند باید استقلال هم داشته باشند زیرا آنها طرح هایی دارند که با برنامه ریزی میتوانند انجامشان دهند.

گفتگو از نازنین پورمحسن

نوشته شده توسط modir در چهارشنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۶:۰۰ ب٫ظ

دیدگاه