فعالیت خانه قرآنی شهری با موسسات نباید تداخل داشته باشد

اختصاصی پایگاه خبری حافظون گیل: فعالیت خانه قرآنی شهری با موسسات قرآنی نباید تداخل داشته باشد.

به گزارش حافظون گیل افسون ساسانیان  مدیرعامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت نغمه های آسمانی آستارا در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری حافظون گیل در رابطه با اولویت کاری اتحادیه در دوره جدید بیان کرد:اولویت اول دریافت بودجه هایی است از بعضی از سازمان ها و نهادها که بتوانیم موسسات را برای کارهای عمومی و تخصصی حمایت کنیم تا بتوانیم با دستی باز فعالیت کنند‌.
وی افزود:خانه های قرآن شهری درحال حاضر حاضر همان فعالیت هایی که موسسات انجام میدهند را دنبال میکند اما تفاوت هایی هم دارد اینکه ضوابط و مقرراتی که برای موسسات وجود دارد سنگین تر نسبت به خانه قرآن شهری است ضمن اینکه  هزینه موسسات بالا است چرا که هرموسسه ای باید یک مکان مستقل داشته باشد که  مکان هم نیازمند اجاره بها است.
ساسانیان تاکید کرد: خانه قرآن شهری نباید اختیاراتی که موسسات دارد را دارا باشد چرا که این امر باعث تداخل در فعالیت موسسات می شود لذا شایسته است خانه های قرآن زیرمجموعه موسسات باشند.
عضو هیات بازرسی اتحادیه موسسات و تشکل های مردمی قرآن و عترت گیلان در رابطه با الحاق خانه های قرآن شهری به کانون های زیرمجموعه موسسات گفت: این امر مطلوبی است و  موجب تقویت خانه های قرآن و حمایت نرم افزاری موسسات از آنها می شود.
مدیر موسسه نغمه های آسمانی در پایان در خصوص انتظارات خود را از دولت جدید و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:در زمینه قرآنی توجه ویژه ای داشته باشند و بودجه های خوبی تصویب شود و در عمل هم به موسسات تعلق بگیرد.

نوشته شده توسط modir در پنجشنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۸:۴۲ ق٫ظ

دیدگاه