اعلام ۵۰ برنامه از سوی تشکل‌های قرآنی گیلان ویژه دهه فجر

پایگاه خبری حافظون گیل به نقل از ایکنا: ۵۰ ویژه برنامه خودجوش دهه فجر تا امروز، ۱۰ بهمن‌ماه از سوی تشکل‌های قرآنی ـ مردمی گیلان به اتحادیه قرآنی استان اعلام شد.

امیرحجت مرادی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت گیلان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، ضمن بیان این مطلب گفت: ۵۰ برنامه توسط مؤسسات قرآنی استان که به صورت خودجوش طی ایام دهه فجر انجام می‌گیرد تا امروز، ۱۰ بهمن‌ماه به این اتحادیه اعلام شده است.
وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی ما افزایش این برنامه‌ها تا ۱۰۰ برنامه است، بیان کرد: از جمله این برنامه‌ها می‌توان به دیدار با خانواده شهدا، حضور در گلزار شهدا، برگزاری مسابقات قرآنی، برپایی مسابقات هنری، نقاشی و روزنامه‌نگاری و … با موضوعات قرآنی و برپایی کارگاه‌های آموزشی اشاره کرد.

مرادی عنوان کرد: برپایی محافل قرآنی با بهره‌گیری از قاریان برجسته و ممتاز مؤسسات و سطح شهرستان‌ها، حضور در نمازهای جمعه، شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن، برپایی نمایشگاه عکس انقلاب، برگزاری مسابقه حفظ سوره مبارکه فجر، برپایی نمایش عروسکی با موضوعات انقلاب اسلامی، برپایی مسابقه با موضوع تاریخ انقلاب از دیگر ویژه برنامه‌های ایام دهه فجر است.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های فوق از ۱۲ تا ۲۲ بهمن‌ماه برپا خواهد شد، تصریح کرد: در کنار آن نیز سایر فعالیت‌های فرهنگی چون برپایی بازارچه خیریه و جشنواره غذا و … تشکیل می‌شود.
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت گیلان با تأکید بر اینکه اتحادیه از اعضای کمیته قرآن ستاد دهه فجر استان است، افزود: با توجه به مصادف شدن ایام فاطمه با ایام دهه فجر، برنامه‌هایی طی هفته نخست برگزار می‌شود که منافاتی با ایام فاطمیه نداشته باشد، لذا برنامه‌های شاد و مفرح طی هفته دوم اجرا می‌شود.
وی بیان کرد: این ۵۰ برنامه از ۵۱ مؤسسه قرآنی ـ مردمی به اتحادیه اعلام شده است که طی روزهای آینده برنامه‌های خانه‌های قرآن شهری و روستایی نیز اعلام خواهد شد.

نوشته شده توسط modir در سه شنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۶:۵۶ ب٫ظ

دیدگاه