هم اندیشی موسسات و اساتید قرآنی لاهیجان

پایگاه خبری حافظون گیل: هم اندیشی موسسات و اساتیدقرآنی  لاهیجان با حضور قاری بین المللی حاج محمود لطفی نیا در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

ببه گزارش حافظون گیل حجت‌الاسلام عباس صباحی رییس اداره تبلیغات اسلامی لاهیجان در ابتدای این جلسه گفت: از مهمترین برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی بسط و گسترش معارف قرآنی است و موسسات قرآنی و خانه های قرآنی شهری و روستایی نقش بارزی در اعتلای فرهنگ قرآنی دارند و با تعامل سازمان تبلیغات اسلامی روش های به روز را در برنامه های آموزشی خود به‌کار می گیرند.

وی با تاکید اینکه همه ما در جامعه اسلامی نسبت به سفارش نبوی، ائمه اطهار(علیهم السلام)و قرآن مجید مسئولیم و مسئولیت ما در امور قرآنی بسیار خطیر است، خاطر نشان کرد: اول باید از سفره دریای بی پایان قرآنی و برکات آن بهره مند شویم دوم اینکه از این آموزه های قرآنی نسل جوان خود را قرآنی تربیت کنیم تا در آینده جامعه قرآنی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام عباس صباحی اظهار داشت: تعامل مدیران مسئول مؤسسات و خانه های قرآنی در پیشبرد اهداف آموزشی ستودنی است، عزیزانی که با کمترین حمایت های مالی خالصانه و برای رضای خدا کار می‌کنند و همین باعث شده است با کمترین داشته ها بیشترین بهره های معنوی را به دست آوریم.
در پایان محمود لطفی نیا از قاریان بین المللی شهرستان لاهیجان نیز خواستار توجه بیشتر مسئولان به امور قرآنی شد و اذعان کرد: در جامعه ای که اسلامی است باید فعالیت های قرآنی آن نیز چشمگیر باشد، ولی متأسفانه در اعتبارات سطوح مختلف، قرآن دارای کمترین درصد هاست و این اصلاً در شأن جامعه اسلامی نیست.
گفتنی است، این نشست ۲۶بهمن ۹۶ در نماز خانه اداره تبلیغات اسلامی لاهیجان برگزار و هریک از حاضرین منابع و مسائل حوزه فعالیت خود را بیان داشتند و خواستار توجه مسئولان به رفع آن شدند.

نوشته شده توسط modir در شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۶:۰۲ ب٫ظ

دیدگاه