همکاری موسسات قرآنی گیلان در برگزاری طرح تربیت حافظان

پایگاه خبری حافظون گیل به نقل از شبستان: رئیس اتحادیه موسسات و تشکل‌های مردمی قرآن و عترت گیلان گفت: موسسات قرآنی گیلان در برگزاری طرح تربیت حافظان استان با اداره کل اوقاف گیلان همکاری می‌کنند.

امیرحجت مرادی، رئیس اتحادیه موسسات و تشکل‌های مردمی قرآن و عترت گیلان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی طرح تربیت حافظان قرآن کریم، روز گذشته در اداره کل اوقاف گیلان در رشت، گفت: این جلسه با حضور مدیران موسسات قرآنی استان گیلان درباره همکاری برای برگزاری طرح تربیت حافظان قرآن کریم برگزار شد.

وی اعلام کرد: ۵۰ موسسه قرآنی فعال دارای مجوز در گیلان در حال فعالیت بوده و ۱۰ موسسه هم در حال دریافت مجوز برای فعالیت هستند.

 مرادی افزود: در این جلسه طرح تربیت حافظان قرآن کریم به مدیران موسسات قرآنی مردمی گیلان ارائه شد و نحوه همکاری این موسسات در برگزاری این طرح به بحث و تبادل و نظر گذاشته شد.

وی خاطرنشان ساخت: مقرر شده است موسساتی که آمادگی و ظرفیت برگزاری طرح تربیت حافظان قرآن کریم را دارند به اداره کل اوقاف گیلان درخواست بدهند.

 رئیس اتحادیه موسسات و تشکل‌های مردمی قرآن و عترت گیلان اعلام کرد: سازمان اوقاف برنامه‌ای برای کاهش تصدی گری خود در امر تربیت حافظان قرآن کریم و افزایش ظرفیت آموزشی در این حوزه دارد.وی اذعان داشت: اصل کل برگزاری طرح تربیت حافظان است که بر عهده موسسات قرآنی گذاشته می‌شود و این موسسات از ظرفیت خود و بقاع متبرکه برای اجرای طرح استفاده می‌کنند.

 مرادی یادآور شد: موسسات قرآنی مردمی در واقع مدیریت آموزشی و محتوایی طرح تربیت حافظان قرآن را بر عهده می‌گیرند و از ظرفیتی که اداره اوقاف در بقاع و موقوفات در اختیارشان می‌گذارند در جهت منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ بهره می‌برند.

 وی اظهار داشت: این ظرفیت موسسات قرآنی علاوه بر ۳۶۰ کلاس تربیت حافظی است که در بقاع مبترکه دایر است.

 رئیس اتحادیه موسسات و تشکل‌های مردمی قرآن و عترت گیلان گفت: با برگزاری این جلسه و عقد تفاهم نامه بین اتحادیه موسسات و تشکل‌های مردمی فرهنگی قرآن و عترت گیلان و اداره کل اوقاف استان همکاری نظام مندتر و هماهنگ تری را شاد خواهیم بود.

وی ادامه داد: این تفاهم نامه و تداوم همکاری در واقع اوقاف از تصدی گری خارج شده و امر تصدی را به موسسات و تشکل‌های مردم نهاد واگذار می‌کند.

 مرادی اظهار داشت: در ادامه نظارت اداره کل اوقاف جدی تر می‌شود و این فرصت را پیدا می‌کند که بحث نظارت، حمایت و سیاستگذاری را انجام دهد.

نوشته شده توسط modir در پنجشنبه, ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۹ ب٫ظ

دیدگاه