مراسم تجلیل از برگزیدگان گیلانی آزمون سراسری قرآن کریم در رشت برگزار می‌شود

پایگاه خبری حافظون گیل:مراسم تجلیل از برگزیدگان گیلانی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با عنوان «بزرگداشت خادم قرآن مرحوم حاج اسماعیل حدائقی و قاری بین المللی مرحوم حاج محمد وحدتی» در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حافظون گیل به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی با اشاره به برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در اسفندماه سال گذشته، یادآور شد: این آزمون در گیلان با مشارکت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد.

وی با بیان این‌که ۴١۶٨ نفر از استان گیلان در آزمون مذکور شرکت کردند، افزود: از این تعداد ١٢٢٠ نفر در بخش کتبی، ۴۵۴ نفر در بخش شفاهی و ١٨ نفر در بخش الکترونیکی موفق به کسب نمره قبولی شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: مراسم تقدیر از برگزیدگان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در گیلان، ساعت ١١ صبح روز پنج‌شنبه ٣١ خردادماه جاری در سالن شهید انصاری مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار می‌شود.

به گفته فاضلی؛ در این مراسم از ۶٢ شرکت‌کننده در آزمون که به قید قرعه انتخاب شده‌اند، مدیران هشت موسسه قرآن و عترت برگزیده، ١٣ مربی قرآن کریم در سطح بقاع متبرکه استان و روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های رشت و تالش تقدیر خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین تجلیل از خانواده خادم قرآن مرحوم حاج اسماعیل حدائقی و قاری بین المللی مرحوم حاج محمد وحدتی از دیگر بخش‌های این مراسم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در پایان اضافه کرد: پیش از برگزاری این مراسم و از ساعت ٨ الی ١١ صبح، کارگاه آموزشی برای مربیان قرآنی استان با حضور استاد حجت‌الاسلام  سید عباس مهندسی در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار می‌شود.

نوشته شده توسط modir در چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲:۱۶ ب٫ظ

دیدگاه