قاریان و فعالان قرآنی شهرستان فومن تجلیل شدند

پایگاه خبری حافظون گیل:هفدهمین دوره مراسم سی روز با قرآن با تجلیل ازقاریان و فعالان برتر قرآنی در فومن به کار خود پایان داد.

به گزارشپایگاه خبری حافظون گیل به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، بمناسبت فرارسیدن عید سعید فطر ،مراسمی تحت عنوان «جشن شکرانه ماه» در هفدهمین  دوره مراسم معنوی سی روز با قرآن بعد از قرائت جزء ۲۹و ۳۰قرآن کریم، عصرروزپنجشنبه ، بیست و چهارم خردادماه  در سالن شهیدان خدمتگزار این اداره برگزار گردید.

نیک انجام ،ضمن  تبریک  فرارسیدن عید  فطر، ماه مبارک رمضان را ، ماه برکت، رحمت، مغفرت، توبه، انابه، صبر و مواسات. ماه تقوا و طهارت و رهایی از شر نفس و به خدا پیوستن دانست.

وی در ادامه گفت : رمضان، ماه خدا و میهمانی خدا، ماه بهار قرآن، ماه لیله‏القدر و پاکی و تعالی انسان است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن به رابطه  تلاوت  قران  کریم در ماه  رمضان  اشاره کرد  و اظهار داشت : خداوند بزرگ، قرآن کریم را در آیه های گوناگون چنین توصیف می فرماید: بی هیچ شکی قرآن، راهنمای پرهیزکاران است (بقره:٢).

این مسوول تصریح کرد : قرآن کتابی جامع و دربرگیرنده همه قوانین، حکمت ها و موعظه هایی است که برای هدایت انسان لازم است.  و ماه رمضان نیز بهار قرآن می باشد.

یوسف نیک انجام  اذعان کرد دوستداران قرآن در این ماه بیش از پیش به قرآن نزدیک می شوند و با خواندن و یادگیری و فهمیدن معارف آن، به دل هایشان حیات مجددی می بخشند.

یک انجام  در پایان خاطر نشان کرد: این  مراسم با حضور حجت الاسلام  حاج اقای صفوی ” امام جمعه ، حجت الاسلام  افتخاری نماینده مردم فومن  و شفت درمجلس  شورای اسلامی  ،  دکتر قاسم نژاد فرماندار فومن ،   از رییس انجمن قران و عترت (ع)، بهمراه  تعداد   ٢٠ تن از  قاریان برتر شهرستان و فعالان  قرآنی که در اجرای برنامه های قرآنی ماه مبارک رمضان و اهداء جوایز  ارزنده  به  برندگان  مسابقات  قرانی  که فعالیت  و شرکت نموده اند .با  اهداء لوح  تقدیر  و هدایای  نقدی تجلیل  و تقدیر  به  عمل آمد.

گفتنی است: این مراسم بعد از قرائت جزء ۲۹و ۳۰قرآن کریم، با سخنرانی امام جمعه ف اجرای تواشیح گروه قرآن و عترت(ع)  انجمن قرآن و عترت  پایان یافت.

نوشته شده توسط modir در دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲:۲۵ ب٫ظ

دیدگاه