دغاغله:برای محدودیت زدایی باید بودجه قرآنی را تقویت کرد/حفظ اولویت اول طلاب باشد

اختصاصی پایگاه خبری حافظون گیل:مهدی دغاغله استاد ممتاز آموزش قرائت قرآن کشور ضمن تاکید بر تقویت بودجه قرآنی حفظ قرآن را اولویت نخست حوزه های علمیه و طلاب دانست.

مهدی دغاغله در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حافظون گیل در حاشیه نشست هم‌اندیشی اساتید قرآنی گیلان که به همت اتحادیه موسسات و تشکل های قرآن و عترت و انجمن پیشکسوتان جمعیت قرآنی گیلان  در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان برگزار شد با بیان اینکه من مشکلی در جامعه قرآنی کشور نمی‌بینم اظهار کرد: ان‌شاءالله سال‌به‌سال بر تعداد حافظان و قاریان حرفه‌ای کشور افزوده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای بهبود وضع قرآنی کشور نباید بودجه مربوط به قرآن را کم کنیم افزود: برای محدودیت زدایی باید بودجه قرآنی را تقویت کرد.

استاد و داور بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه برای خدمت کردن به قرآن باید از قرآن حمایت بیشتری صورت گیرد گفت: کسی که قرآن را یاد بگیرد همه‌چیز را یاد گرفته است و به همه‌چیز رسیده است و مشکل ما به دلیل دوری از قرآن است.

دغاغله با اشاره به اینکه حل مشکل اقتصادی با چنگ زدن به قرآن امکان‌پذیر است بیان کرد: اگر مردم زکات می‌دادند هیچ فقیری در کشوری وجود نداشت.
وی با بیان اینکه جایگاه قرآنی کشور ما در زمینه تخصصی و حرفه‌ای در رده عالی دنیا است تصریح کرد: در بین کشورهای مسلمان دنیا وضعیت خوبی داریم و فقط مصر از ما برتر است اما الآن همگام با مصر در حال حرکت هستیم و اگر با همین شتاب حرکت کنیم به‌زودی از مصر هم جلو خواهیم زد، زیرا مصر ۷۰۰ سال پیشینه دارد و ما تازه ۴۰ سال است که در حال فعالیت هستیم.
استاد و داور بین‌المللی قرآن کریم با تأکید بر اینکه همه ما مکلف هستیم منویات مقام معظم رهبری را اجرا کنیم بیان کرد: امام صادق (ع) می‌فرمایند هر مسلمانی باید روزی ۵۰ آیه بخواند بنابراین اگر هرکسی این کار را انجام دهد بدون شک حافظ قرآن می‌شود.

دغاغله با اشاره به اینکه ما باید به‌عنوان پرچم دارو ملت بر حق دنیا در حفظ قرآن پیشتاز باشیم خاطرنشان کرد: از جمیعت ۸۰ میلیونی ۱۰ میلیون حافظ داشتن نیز عدد کمی است.
وی با بیان اینکه استارت ترویج طرح حفظ قرآن باید از حوزه علمیه بخورد گفت: مساجد و مدارس باید در اولویت باشند اما حفظ قرآن باید از حوزه علمیه باشد و اولین وظیفه طلاب باید حفظ قرآن باشد.

نوشته شده توسط modir در یکشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶ ق٫ظ

دیدگاه