منیری:آموزش قرآن فقط برای مسابقات مفید نیست زیرا باید قرآن را به خاطر خود قرآن یاد گرفت

اختصاصی پایگاه خبری حافظون گیل:استاد منیری از اساتید قرآنی استان با تاکید بر اهمیت پرداختن به متن قرآن خواستار توجه قرآن آموزان به اولویت مفاهیم قرآنی بر صوت و لحن شد.

سید احمدعلی منصور منیری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حافظون گیل در حاشیه نشست هم‌اندیشی اساتید قرآنی گیلان که به همت اتحادیه موسسات و تشکل های قرآن و عترت و انجمن پیشکسوتان جمعیت قرآنی گیلان در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان برگزار شد با بیان اینکه در کلاس‌های شهر رشت در حال تدریس قرآن هستم اظهار کرد: در سال‌های اخیر به‌جای پرداخت به متن قرآن، قرآن آموزان به سمت صوت و لحن رفته‌اند و این کار به نظر باعث افت آن‌ها می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پرداختن فقط به مسئله مسابقه جذابیت قرآن را کم کرده است افزود: آموزش قرآن فقط برای مسابقات مفید نیست زیرا باید قرآن را به خاطر خود قرآن یاد گرفت.

این فعال قرآنی استان گیلان با بیان اینکه برای یادگرفتن ادبیات فارسی باید قرآن را بلد بود گفت: دانشگاهیان ما باید به قرآن توجه بیشتری داشته باشند زیرا در کشوری مانند سودان، کسی که دیپلم می‌گیرد باید حافظ کل قرآن باشد، درحالی‌که برخی اساتید قرآنی ما در دانشگاه ضعف دارند.

منیری با اشاره به اینکه کسی که صدای خوبی ندارد می‌تواند معلم قرآن خوبی باشد بیان کرد: حتماً نیاز نیست که افراد صدای خوبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه ایجاد تشکل صنفی همیشه مفید بوده است گفت: علی‌رغم خوب بودن تشکل اما سابقه تشکل‌ها در گیلان سابقه خوبی نیست و یکی از دلایل ضعف تشکل‌ها، عدم توانایی لازم تأسیس کنندگان تشکل‌ها و عدم ارتباط کافی آن‌ها بوده است.

نوشته شده توسط modir در شنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲ ق٫ظ

دیدگاه