آغاز رقابت ۵۵۹ نفر در مسابقه های قرآن کریم در گیلان

پایگاه خبری حافظون گیل:چهل و دومین دوره مرحله شهرستانی مسابقه های قرآن کریم در استان گیلان از امروز (سه شنبه) با رقابت داوطلبان شرکت در این دوره از مسابقه ها آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری حافظون گیل به نقل از ایرنا:رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در مجموع ۵۵۹ نفر در مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقه‌های قرآن کریم در این استان ثبت نام کرده اند که ۱۸۲ نفر مرد و ۳۷۷ نفر زن هستند.

محمد مهدی قربانیان با بیان اینکه این دوره از مسابقه‌ها، در هشت رشته آوایی شامل حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ و حفظ کل، قرائت تحقیق، ترتیل، اذان، دعاخوانی و چهار رشته معارفی حفظ و معارف موضوعی، حفظ و معارف حدیث، تفسیر قرآن کریم و تفسیر قرآن ویژه اهل سنت برگزار می‌شود، افزود: چهار رشته نغمات دینی، همسرایی و همخوانی قرآن کریم، آثار دو یا چند زبانه قرآنی و انشاد انفرادی و تک‌خوان محور از دیگر رشته‌های این دوره از مسابقه‌ها است.

وی با اشاره به برگزاری این رقابت‌ها از امروز تا سی ام خردادماه جاری در شهرستان‌های مختلف استان بیان داشت: شرکت کنندگان مرد شهرستان‌های ماسال، آستارا و تالش امروز (سه شنبه) در آستان امام‌زادگان ابراهیم و قاسم آستارا با هم رقابت کردند و شرکت کنندگان مرد شهرستان‌های صومعه‌سرا، فومن و شفت فردا در آستان امام‌زاده ابراهیم شفت با یکدیگر رقابت می‌کنند.

قربانیان اظهار داشت: شرکت کنندگان مرد شهرستان‌های آستانه اشرفیه و بندر انزلی، شنبه آینده بیست و پنجم ماه جاری در موسسه خانه قرآن، شهرستان‌های لاهیجان، لنگرود و رودسر یکشنبه آینده بیست و ششم در مسجد شهدا موقوفه طالب زاده رودسر و شهرستان‌های رشت و رودبار ۲۷ و ۲۸ خرداد در حرم خواهر امام رشت رقابت می‌کنند.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان زن شهرستان‌های ماسال، آستارا و تالش امروز در آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم آستارا ا هم رقابت کردند، خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان زن شهرستان‌های صومعه‌سرا، فومن و شفت فردا در آستان امام‌زاده ابراهیم شفت، شهرستان‌های آستانه اشرفیه و بندر انزلی، شنبه آینده در مؤسسه خانه قرآن بندرانزلی، شهرستان‌های لاهیجان، لنگرود و رودسر یکشنبه آینده در دارالقرآن موقوفه طالب زاده رودسر و شرکت کنندگان زن شهرستان‌های رشت و رودبار نیز بیست و نهم و سی ام ماه جاری در حرم خواهر امام رشت با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مرحله استانی چهل و دومین دوره مرحله شهرستانی مسابقه‌های قرآن کریم نیمه اول تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.

حمایت مالی از پایان نامه های مرتبط با ماموریت های سازمان اوقاف

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه برای حمایت مالی از نگارش پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری مرتبط با ماموریت های خود فراخوان داد.

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: موضوع پایان نامه ها در ۱۰۵ عنوان و هفت حوزه کلان فرهنگی و اجتماعی، عمران و معماری، قرآنی، مدیریتی، بهره وری اقتصادی، فناوری اطلاعات و روابط عمومی تعیین شده است.

وی خاطر نشان کرد: دانشجویان مراکز آموزش عالی برای بهره مندی از این حمایت مالی، می‌توانند هر یک از موضوعات ۱۰۵ گانه طبقه بندی شده در هفت حوزه یاد شده را به عنوان موضوع پایان نامه خود انتخاب کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان بیان داشت: هر پایان نامه پس از بررسی و تایید گروه پژوهش سازمان اوقاف و امور خیریه و اولویت بندی از نظر محتوا، در مقطع کارشناسی ارشد از پنج تا ۳۰ میلیون ریال و در مقطع دکتری از ۱۰ تا ۶۰ میلیون ریال حمایت مالی می‌شود.

نوشته شده توسط modir در چهارشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲ ق٫ظ

دیدگاه