رقابت ۲۷۰ نفر در مسابقات قرآن اوقاف شهرستان رشت

پایگاه خبری حافظون گیل:رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت گفت: ۲۷۰ نفر شرکت کننده خواهر و برادر در چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم شهرستان رشت به رقابت می‌پردازند.

به گزارش پایگاه خبری حافظون گیل به نقل از ایلنا از رشت، حجت‌الاسلام حمیدرضا کریمی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات قرآنی افراد بالای ۱۸ سال برعهده اداره اوقاف و امور خیریه است، اظهار کرد: چهل و دومین مسابقات قرآن اوقاف در مرحله شهرستانی در شهرستان رشت برگزار می‌شود.
رییس اوقاف و امور خیریه رشت با بیان اینکه در این مسابقات ۲۷۰ نفر از خواهران و برادران فعال در عرصه قرآن به رقابت با یکدیگر می‌پردازند، افزود: برادران در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲۷ و ۲۸خرداد) و خواهران در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه (۲۹ و ۳۰ خرداد) در آستان مقدس خانم فاطمه اخری به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

وی با بیان اینکه حفظ جز، ۵، ۱۰، ۲۰ و کل، اذان، دعاخوانی، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق رشته‌های ویژه برادران است، گفت: رشته خواهران حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ و کل، دعاخوانی، قرائت ترتیل و قرائت تحقیق است.

حجت‌الاسلام کریمی با بیان اینکه اختتامیه تجلیل از متسابقین ساعت ۱۸ در آستان مقدس خانم فاطمه اخری برگزار می‌شود، تصریح کرد: متسابقینی که نمره حد نصاب را آورده‌اند به مرحله استانی راه پیدا می‌کنند.

رئیس اوقاف و امور خیریه رشت خاطرنشان کرد: مسابقات قرآنی، بهانه‌ای برای برقراری انس با قرآن، تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی بین اقشار مختلف و فهم و عمل بیشتر به فرامین آن محسوب می‌شود.

نوشته شده توسط modir در سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵ ق٫ظ

دیدگاه