حسن خواه:مسئولان در فعالیت‌های قرآنی موازی کاری را کنار بگزارند

اختصاصی پایگاه خبری حافظون گیل:حجت الاسلام حسن خواه از اساتید پیشکسوت قرآنی خواستار پرهیز مسئولان از موازی کاری در فعالیت های قرآنی شد.

حجت‌الاسلام‌ محمدحسن خواه  در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حافظون گیل با بیان اینکه متولیان امر باید در کارهای قرآنی فعال باشند اظهار کرد: مسئولان باید در انجام فعالیت‌های قرآنی موازی کاری را کنار بگزارند.

وی با اشاره به اینکه تعداد قاریان ایرانی به‌مراتب از کشور مصر بیشتر است افزود: کشور مصر تعدادی قاری معتبر و بین‌المللی دارد اما تعداد قاریان و اساتید قرآنی ما در سراسر کشور از کشور مصر بیشتر است درحالی‌که آن‌ها سابقه بسیار بیشتری دارند.

فعال قرآنی استان گیلان با بیان اینکه بعد از انقلاب تعداد قاریان ما افزایش پیدا کرد گفت: تمام متولیان قرآنی باید در یک مسیر باشند و وحدت رویه داشته باشند.
حسن خواه با اشاره به اینکه در آموزش قرآن قرائت و حفظ قرآن فقط مطرح نیست بیان کرد: باید تفسیر قرآن نیز در کلاس‌های قرآنی توجه شد.

وی با تأکید بر اینکه مسابقات محوری، آفت بزرگی برای فرهنگ قرآنی است تصریح کرد: در آموزش قرآن کریم باید بعد معنوی و معنا محوری مدنظر باشد درحالی‌که مدتی است از اخلاص قدیمی‌ها در حال کم شدن است.

نوشته شده توسط modir در پنجشنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۴:۵۶ ب٫ظ

دیدگاه