سکوت دوهفته ای برای سازکار جدید/برگی دیگر از شاهکارهای پارلمان قرآنی کشور

اختصاصی پایگاه خبری حافظون گیل:امروز برای بیان نظراتم در خصوص ادغام خاصه نگرانی ام از آنچه دبیرشورای توسعه فرهنگ قرآنی در مجمع عمومی اتحادیه مدغم مبنی بر سازکار جدید برای ادغام بیان داشته با ایکنا تماس گرفتم.
پس از گفتگو با خبرنگار و دبیرمحترم سرویس مربوطه گفته شد سیاست ایکنا در دوهفته ی پیش رو سکوت و عدم پرداختن به این موضوع است.
تلاش برای تماس با سردبیر محترم هم بی فایده بود. گویا فشارهای پیدا و پنهان خبرگزاری قرآنی کشور را که تاکنون درپرداختن به مساله ادغام پای کار بوده و خوش درخشیده است را متوقف کرده است.
تریبونی که در مسیر پیشبرد ادغام نقشی موثر داشت رسانه ای که توانست حلقه بسته ژنرال های مدعی همه چیزدانی و همه چیزفهمی را شکافته و صدای رسای همه فعالان و دغدغه مندان این عرصه باشد اینک در مرز صیانت از جایگاه حرفه ای یا پذیرش دستور نانوشته ای که اقدامات موثرش را به حبط بدل خواهد کرد قرار گرفته است.
این اتفاق اما ضمن آنکه آزادی رسانه را تهدید میکند بیش از هرچیز دیگر نگرانی ها را از آنچه دبیرشورای توسعه از آن به سازکار جدید یاد کرده است را بیشتر کرده است.
گویا قرار است در سکوت رسانه باردیگر معامله ای به نفع جریانی که همه چیز را صرفا در حفظ کرسی و منافع خود می خواهد صورت پذیرد و مصوبه دیگری در اجرا دستخوش تغیرات اساسی شود.
کارنامه ده ساله شورای توسعه فرهنگ قرآنی کارنامه موفقی نیست؛شورایی که توان صیانت از مصوبات خود را ندارد و بسیاری را برآن داشته تا در خصوص اصل وجودی آن تردید کنند.
از این رو و با توجه به سوابق قبلی به نظر میرسد امروز نه روز سکوت که روز فریاد و ابراز نگرانی از آنچه سازکارجدید برای ادغام میخوانند است.
سازکار جدید هرچه باشد جز اجرای مصوب ادغام در به رسمیت شناختن مجمع ادغام در آذر۹۷در قم و آغاز فرایند انحلال دو اتحادیه سابق نمی تواند باشد.
هوشیاری هیات مدیره اتحادیه مدغم کشوری و صیانت از تلاش های صورت گرفته که منتج به تشکیل اتحادیه مدغم شد وظیفه اصلی و پیام تجمع اتحادیه های استانی در چهارشنبه گذشته در محل دبیرخانه شورای انقلاب فرهنگی بود.
پ.ن:
برای ایکنا ی عزیز که این روزها تحت فشار ژنرال های ورشکسته است طلب استقامت در عمل به وظایف حرفه ای داریم و برای حجج السلام آقایان دکترعاملی و حمید محمدی آرزوی حسن عاقبت و سربلندی در این آزمون خطیر پیش رو داریم.

سالیانی شد کس مرد ره عشق ندید حالیا چشم جهانی نگران من و توست.

امیرحجت مرادی
مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشک های قرآن و عترت گیلان
سوم تیر ۹۸

نوشته شده توسط modir در دوشنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱ ق٫ظ

دیدگاه