نمایش قرآن منسوب به دستخط امام صادق(ع) در کتابخانه آستان قدس

پایگاه اطلاع رسانی حافظون به نقل از تسنیم: رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: نمایشگاهی از کتاب‌های‌خطی، چاپ سنگی و چاپی با موضوع امام صادق(ع) از ۲۰تا ۲۵ مرداد در محل کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.
printنسخه قابل چاپ

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی محمد جواد قوی اظهار داشت:در این نمایشگاه قرآن منسوب به دستخط مبارک امام جعفر صادق(ع) که در قرن سوم قمری به خط کوفی بر روی پوست آهو کتابت شده است، در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

قوی خاطرنشان‌کرد: از آنجا که کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی دارای گنجینه خطی منحصر به فردی از علما، فضلا، دانشمندان و نویسندگان بزرگ اسلام است از مجموع آن تعداد ارزشمندی از آثار خطی انتخاب و در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: کتاب‌های چاپ سنگی ارزشمندی نظیر بحارالانوار، کرامات شاه توکل، احوالات امام جعفر صادق(ع)، منهاج الانوارفی اسرار مصباح و… با موضوع امام جعفر صادق (ع) و بخش دیگری از این نمایشگاه را تشکیل می‌دهند.

رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی افزود: زندگانی امام جعفرصادق آل محمد(ع)، تحلیل قرآنی سیره اجتماعی، سیاسی امام جعفر امام صادق(ع)، در مکتب احیاگر تشیع، مغز متفکر جهان شیعه، عترت ششم، درس‌هایی از مکتب امام صادق(ع)، مسند الامام الصادق و… بخشی از عناوین کتاب‌های چاپی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی گفت: نمایشگاه کتاب‌های خطی، سنگی و چاپی با موضوع امام جعفر صادق(ع) از تاریخ ۲۰ تا ۲۵ مرداد ماه از ساعت ۸ تا ۱۹ در محل کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی پذیرای عموم علاقه مندان به آثارفرهنگی، دینی ومذهبی است.

نوشته شده توسط modir در سه شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۴:۳۵ ب٫ظ

دیدگاه