خامسی: نباید بنام صرفه جویی از تخصیص اعتبار برای فعالیت های قرآنی کاست

photo_2016-08-16_20-31-19اختصاصی پایگاه خبری حافظون گیل: در خصوص بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای در محفل اول ماه مبارک رمضان در اهمیت تشکیل جلسات تلاوت قرآن با تاکید صرف بر شنیدن تلاوت ها توسط مستمعین و نیز پرداختن به زبان قرآن و لزوم آشنایی با این زبان بر آن شدیم تا نظرات اساتید و قاریان استان را جویا شویم.

در همین خصوص با قاری ممتاز استانمان سیدابراهیم خامسی گفتگویی را ترتیب دادیم که  تقدیم می شود.

  • با توجه به رهنمود های اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در محفل رمضانی قرآن و تاکید ایشان بر برگزاری جلسات ویژه قرائت قرآن کریم،  مختصات و ویژگی هایی که می بایست برای برگزاری این جلسات مد نظر باشد از منظر جنابعالی چگونه است؟
  • گیلان قاریان ممتاز و برجسته ای دارد که هر کدام آنها ظرفیت خوبی هستند که به نظرم می بایست ازهمه ی ظرفیت های استانی و قاریان استفاده بشود و در این خصوص نباید شاهد تبعیض باشیم. در محافل و دعوت از قاریان نباید تمرکز بر افراد خاصی باشد و صرفا جهت اجرای برنامه ی استانی و محافل از آنها دعوت شود.
  • روند برگزاری کرسی های تلاوت قرآن را چگونه ارزیابی می کنید و آیا این کرسی ها موفق بوده است؟ آیا تقویت این جلسات می تواند منویات رهبری را تامین کند یا می بایست طرح جدیدی ارائه داد؟
  • برگزاری کرسی های تلاوت در استان ما آنطور که باید پررنگ نبوده مردم هنوز بخوبی از این کرسی ها و محافل بهره مند نشده اند باید تلاش شود هم از سوی فعالان قرآنی و هم از سوی دستگاه ها و مسئولین امر تا مردم به نحوه شایسته ای از مواهب معنوی این محافل و کرسی ها استفاده و آن را لمس کنند.
  • به نظر می رسد در سالیان اخیر استقبال از جلسات و محافل قرائت قرآن همچون گذشته نیست دلیل این امر را چگونه می بینید و چه راهکاری برای استقبال بیشتر از جلسات توصیه می کنید
  • تبلیغات نامناسب و عدم تخصیص اعتبارات مناسب و لازم از مهم ترین دلایلی است که می تواند محافل و جلسات را از توجه و رونق بیندازد. صرفه جویی و کم کردن هزینه ها به طور کلی خوب است اما نباید در این خصوص دچار افراط و تفریط شد نباید بنام صرفه جویی از تخصیص اعتبارات برای فعالیت های قرآنی کاست. مسئولین و متولیان امور باید همانگونه که برای فعالیت های ورزشی و هنری اعتبارات قابل توجهی اختصاص می دهند برای توسعه فعالیت های قرآنی نیز اهتمام مضاعفی داشته باشند.

 

نوشته شده توسط modir در سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۸:۳۳ ب٫ظ

دیدگاه