همایش استانی تجلیل از معلمان و مدیران تشکل های قرآنی گیلان

پایگاه خبری حافظون گیل: تجلیل از معلمان و مدیران تشکل های قرآنی گیلان با حضور قره شیخلو و مدیرکل تبلیغات اسلامی استان،استاد حاج محمود لطفی نیا، مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل های قرآنی مردمی گیلان ، مدیران و مربیان قرآن برگزار شد.

پایگاه خبری حافظون گیل به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان، رئیس سازمان دارالقران الکریم کشور در همایش استانی تجلیل از معلمان و مدیران تشکل های قرآنی گیلان، اظهار داشت: در اوایل انقلاب اسلامی تعداد حافظان قرآن بسیار اندک بود، ولی اکنون بیش از ده ها هزار حافظ قرآن کریم در کشور داریم که این به برکت انقلاب اسلامی، خون شهداء و با فعالیت مؤسسات و خانه های قرآن پدید آمده است.

وی با اشاره به اینکه طی ۱۲ سال گذشته ۷۰ هزار نفر در آزمون های تخصصی حفظ قرآن کریم شرکت کرده اند، ادامه داد: ۸۰ درصد افراد شرکت کننده در این آزمون های تخصصی بانوان بودند که این نشان از علاقه‌مندی و پشتکار جدی بانوان در این امر است.

مهدی قره شیخلو با بیان اینکه فارغ التحصیلان علوم قرآنی باید بتوانند پاسخی جامع در برابر احکام دین و اخلاقیات داشته باشند، مطرح کرد: متأسفانه ساختارهای مختلف قرآنی در کشور باعث شده در حوزه قرآنی شاهد موازی کاری باشیم که زیبنده جامعه مزین به نام قرآن نیست.

رئیس سازمان دارالقران الکریم کشور با عنوان اینکه فعالیت های قرآنی در کشور ناهماهنگ است، افزود: بودجه قرآنی کشور امسال ۵۰ درصد کاهش یافته است.

وی با اظهار اینکه تنها ۵ درصد از بودجه قرآنی سال گذشته پرداخت شده است، ابراز کرد: درحالیکه در تمامی حوزه ها با افزایش بودجه مواجه بودیم، اما کاهش بودجه قرآنی هیچ عکس العملی از سوی مسئولین به همراه نداشت.

این مقام مسئول با اشاره به آتش به اختیاری در حوزه فرهنگ، متذکر شد: جامعه قرآنی نیز باید آتش به اختیار باشند و در هر منطقه با راه اندازی مجموعه های فعال قرآنی هر چند کوچک، جامعه قرآنی کارآمد در سطح کشور داشته باشیم.

قره شیخلو در بخش پایانی سخنانش با تصریح اینکه اصول اعتقادات، احکام و اخلاقیات سه پایه اساسی در فراگیری علوم قرآنی است که باید به آن توجه شود، خاطرنشان کرد: ایجاد پایگاه‌های مردمی در محلات، روستاها و خانه‌ها در حوزه قرآن کریم از رسالت‌های جامعه قرآنی کشور است.

نوشته شده توسط modir در شنبه, ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۶:۰۰ ق٫ظ

دیدگاه