دشمنان در حال سرمایه گذاری بر روی فرزندانمان هستند/وزیرآینده ارشاد به فعالیت های قرآنی توجه کند

اختصاصی پایگاه خبری حافظون گیل: دشمنان در حال سرمایه گذاری بر روی فرزندانمان هستند وزیر اینده ارشاد به فعالیت های قرآنی توجه کند.

به گزارش حافظون گیل زهرا رضایی مدیرعامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت راهیان نور و معرفت رشت در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری حافظون گیل در رابطه با انتظارات خود  از دولت جدید و وزیر فرهنگ و ارشادگفت:  وزیر آینده  ارشاد می بایست  بیشتر به فعالیت های قرآنی اهتمام داشته باشد  بودجه های لازم را به این فعالیت ها اختصاص بدهند.

وی گفت:متاسفانه در جامعه ما اینگونه تلقی می شود که کسانی که میخواهند کار قرآنی کنند باید کارشان رایگان باشد در حالی که امروز فعالیت های قرآنی مثل هر فعالیت فرهنگی دیگری هزینه بردار و نیازمند تخصیص اعتبار است.

وی با توجه به تهاجم فرهنگی دشمن و کم توجهی مسئولان به حوزه فعالیت های قرآنی و فرهنگی گفت:من با این رویه احساس خطر میکنم.دشمنان درحال سرمایه گذاری و کار کردن برروی فرزندانمان هستند و ما نباید سکوت کنیم چرا که وقت گذاشتن در این راه نتایج بسیار زیادی دارد. وقتی نور قرآن در قلب انسان برود باعث میشود که از خواب غفلت بیدار شود.و به همین دلیل است که باید به فعالیت های قرآنی اهمیت بسیاری داده شود.در بعضی از کشور ها پزشک هایشان پای درس کلاس هایی که روحانیانشان درس میخوانند می نشانند و باعث میشود که وجدان خفته شان بیدار شودیا برای کارمندان و سایر ادارات هم آموزش قرآن با نکات کاربردی برگزار شود.
مدیرعامل موسسه راهیان نور و معرفت رشت در خصوص اولویت کاری اتحادیه گفت:تلاش برای اطلاع رسانی بیشتر،بازآموزی مربیان می تواند از اولویت های کاری اتحادیه در دور جدید باشد.

وی با اشاره به کاهش تعداد قرآن آموزان در سال های اخیر گفت:باید سیاست هایی طراحی شود و با آموزش و‌پرورش و صداوسیما و دیگر نهاد ها صحبت شود تا اطلاع رسانی به خوبی صورت گیرد.متاسفانه از قران آموزان نسبت به سایر رشته ها خوب قدردانی نمی شود. توان موسسات  برای تشویق قران آموزان کافی نیست.
رضایی در ادامه افزود: اگر کلاس ها و دوره های قرآنی برای مربیان و گروه های قرآنی بیشتر باشد به نفع جامعه است. به نظرم کلاس های قرآن در هرمحله ای باید زیرنظر موسسه مربوط  برگزار شود.
مدیرعامل موسسه راهیان نور و معرفت  به وضعیت برخی مربیان هم اشاره کرد و افزود:در دوره های بازآموزی مربیان شاهد بودم که بعضی از مربیان نه تنها پیشرفت نکرده اند بلکه دچار پس رفت شده اند لذا برگزاری دوره های بازآموزی و ضمن خدمت برای ارتقا دانش و مهارت مربیان ضروری است.

رضایی در ادامه در خصوص وضعیت خانه های قرآن شهری  نیز موافقت خود را مبنی بر الحاق خانه های  قرآن شهری به کانون های‌زیرمجموعه موسسات اعلام کرد و افزود:برنامه خوبی است خانه های قرآن شهری باید زیر نظر موسسات باشند این باعث  رسیدگی مداوم به وضعیت مربیان و ارتقا کیفی کلاس های خانگی می شود.

نوشته شده توسط modir در سه شنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۶:۰۰ ب٫ظ

دیدگاه