تجلیل از پیشکسوت قرآنی گیلان با حضور رئیس سازمان دارالقرآن کشور

پایگاه خبری تحلیلی حافظون گیل: در شستی با حضور پیشکسوتان و اساتید قرآنی از سید اسماعیل اتقیاء  پیشکسوت قرآنی گیلان ساکن بندر انزلی تجلیل شد.

در این نشست هم اندیشی که با حضور مهدی قره شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن الکریم کشور حجت الاسلام یاری مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان برگزار شد از سید مهدی اتقیاء از پیشکسوتان قرآنی که اخیر در همایش تکریم از چهره های قرآنی در بخش آموزش قرائت انتخاب شده بود تقدیر به عمل آمد.

در این نشست مهدی قره شیخلو رئیس سازمان دارالقرآن الکریم کشور در سخنانی ضمن گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، استفاده از فرصت های موجود در فعالیت قرآنی را مهم دانست و اذعان داشت: پس از انقلاب کارهای بزرگی در حوزه قرآنی انجام شد، در این عرصه با مشکلات و برخی آسیب ها مواجه هستیم و اگر در فضای جامعه قرآنی، همدلی و هماهنگی نباشد و رقابت ناسالم وجود داشته باشد بسیار خطرناک است.

وی با اشاره به ظرفیت بالای قرآنی گیلان، افزود: امسال در مراسم کشوری تکریم از فعالان قرآنی جوانترین و مسن ترین قاری از گیلان تجلیل شدند.

وی با تاکید اینکه جامعه قرآنی کشور باید نسبت به اتفاقات مطالبه گر باشد، خاطرنشان کرد: در طول ۶ سال گذشته بودجه قرآنی هر سال کمتر شده به طوری که امسال مجلس ۵۰ درصد بودجه جامعه قرآنی را کاهش دادند، بودجه قرآنی سال ۹۷ کشور نسبت به امسال ۶۰ درصد کاهش یافته است و با توجه به این وضعیت، بودجه قرآنی کشور بسیار نگران کننده است.

در ابتدایی این نشست حجت‌الاسلام جمال یاری مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان ضمن خیر مقدم به رئیس سازمان دارالقرآن کشور و گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ترویج فرهنگ قرآنی را از مهم ترین اولویت های سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) با هدف احیای قرآن و پیاده کردن موازین و دستورات آن مردم را به صحنه آوردند و از این طریق زمینه پیروزی انقلاب اسلامی فراهم شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان در پایان با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ قرآنی با انسجام بیشتر در جامعه، یادآور شد: با شناسایی نقص ها و آسیب های قرآنی در استان می توان جایگاه قرآن در جامعه را ارتقاء ببخشیم، فعالین قرآنی شاخصی در گیلان هستند و این استان همواره در مسابقات کشوری و ملی حائز رتبه های برتر قرآنی است.

نوشته شده توسط modir در پنجشنبه, ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۵:۲۲ ب٫ظ

دیدگاه