مرحله استانی چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه ورزشکاران و جوانان برگزار می‌شود

اختصاصی پایگاه خبری حافظون گیل: مرحله استانی چهارمین دوره مسابقات قرآن جوانان و ورزشکاران بهمن ماه در گیلان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری حافظون گیل هاشم اسماعیلی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان در گفتگو با این پایگاه خبری با اعلام این خبر گفت:چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه کارکنان، ورزشکاران و جوانان و کارکنان ورزش و جوانان استان گیلان در نیمه اول بهمن ماه و در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

 اسماعیلی گفت: ثبت نام چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه ورزشکاران، جوانان و کارکنان ورزش و جوانان استان گیلان در رشته‌های قرائت قرآن، حفظ یک جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ کل قرآن و فهم زبان قرآنی از ابتدای دی ماه به مدت یک ماه  از طریق سایت مسابقات، سامانه صدر و ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها در سطح استان گیلان انجام خواهد شد.

وی افزود: این دوره از مسابقات قرآن کریم با هدف ترویج فرهنگ قرآنی در بین جامعه ورزشکاران و نسل جوان، ارتقاء سطح آگاهی و تقویت بنیه دینی و معنوی کارکنان فعال در بخش ورزش و جوانان، بهبود و ارتقای سلامت معنوی و تقویت اخلاق مداری در میان ورزشکاران و جوانان با استعانت از آموزه‌ها و درس‌های قرآنی برگزار می‌شود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: بر همین اساس، این دوره مسابقات قرآنی به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  با نظارت اداره کل ورزش و جوانان و توسط موسسه مردم نهاد تسنیم وحی گیلان برگزار خواهد شد.

گفتنی است، این مسابقات در ۳۱ استان برگزار می‌شود و نفرات برتر هر بخش به مسابقات کشوری که در اسفندماه سال‌جاری در شهر تبریز استان آذربایجان‌شرقی برگزار خواهد شد، اعزام می‌شوند.

نوشته شده توسط modir در سه شنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۵:۳۰ ب٫ظ

دیدگاه